Дитячий гардероб – від народження до школи
Догляд за дитиною – справа не проста. І підбір одягу одне із завдань, яку батькам доводиться вирішувати на протязі багатьох років. Деякі воліють скуповувати дитячий одяг з Туреччини за оптовими цінами, інші ходять на ринок за кожною одиницею. Тим не менш, мало одягнути малюка красиво. Необхідно весь час пам'ятати про якість тканини і матеріалів, відсутність декору, який може травмувати. Стежити за реакціями шкіри дитини, щоб не було алергії, висипу. Це тільки мала частина історії.
Пропонуємо розібратися, яка одяг необхідна дитині на стадіях дорослішання і як її правильно підібрати.
Одяг для самих маленьких
Маленькі діти вимагають особливої уваги та догляду. Вони ще не вміють говорити, тому озвучити своє невдоволення можуть тільки плачемо. Зовнішній вигляд одягу їх хвилює найменше. Малюк не розуміє, знаходиться він в дизайнерській пелюшці або купленої дитячий одяг оптом 7 км, яка в більшості випадків, не поступається за якістю.
Перше, на що слід звертати увагу – склад виробу. Там повинні бути тільки натуральні матеріали. Ніяких додаткових компонентів, а тим більше синтетичних тканин. Шкірі дитини необхідно дихати. Це правило діє як для домашніх комплектів – сорочечок, чепчиків, боді, так і для вуличного одягу.
Поки малюк не навчився ходити і велику частину часу проводить в колясці або на руках, то взуття йому не потрібна. Досить буде шкарпеток або пінеток. Для кожної пори року є своя товщина. Влітку це тоненькі бавовняні вироби, а в холодну пору року утеплені варіанти. З першими кроками буде потрібна повноцінна взуття. Оптимальна кількість - 2 пари на сезон. Не слід масово купувати тапочки або черевички. Не купуйте дорогі моделі. Дитяча ніжка в такому віці зростає з такою швидкістю, що всі моделі, які в пору зараз, можуть стати маленьким вже через кілька тижнів.
Окремо зупинимося на підборі гардеробу для теплої пори року. На перший погляд здається, що все досить просто – досить футболок, легких суконь, повзунків. В обов'язковому порядку придбайте тонкий комбінезон і курточку. Навесні і на початку літа, погода дуже мінлива. Завжди враховуйте температуру і вологість за вікном, наявність вітру. Обов'язковий на літо і головний убір. Легкий і повітряний. У ньому малюк ні в якому разі не повинен потіти і перегріватися. Чепчик або панама виконують насамперед захисну функцію – запобігають попадання сонячних променів. Що стосується взуття, то вибирайте трохи відкриті моделі, щоб дитяча ніжка не потіла.
У зимовий період правильно одягнути дитину стає складніше. Погодні умови за вікном створюють у свідомості батьків безліч страхів. Всі вони пов'язані зі здоров'ям дитини. Бабусі і дідусі звикли діяти по одному шаблону – максимально одягати малюка. Побільше джинсів, светрів і ще, обов'язково, дві шапочки. Це неправильно. Забудьте про такий метод. Важливо підібрати кілька базових речей, які б максимально зберігали тепло, при цьому не сковували рухи дитини.
Вигідно купувати дитячу турецький одяг оптом, об'єднавшись з кількома іншими батьками. Це допоможе заощадити і забезпечити малюка всім необхідним до настання холодів.
На зиму дитині потрібно:
-
Взуття
-
Шапка
-
Комбінезон
-
Рукавиці
-
Гумові чобітки
-
Колготки
-
Теплі кофти
Це базовий набір, який забезпечить легкість пересування і повне збереження тепла.
Почнемо з взуття. Краще всього вибирати виріб зі шкіри або іншого натурального матеріалу. Для дощової погоди завчасно придбайте гумові чобітки. Візьміть зимове взуття на розмір більше, щоб помістився носок. А також пам'ятайте, що тісне взуття може стати причиною переохолодження. В якості верхнього одягу ідеально підійде комбінезон. Добре якщо злитий, з двома блискавками. Саме в такі моделі найзручніше одягати на малюка. Зверніть увагу на наявність шнурків на капюшоні. Завдяки їм можна міцно фіксувати головний убір. Нижня частина виробу повинна бути широкою. Це дозволить дітям у підгузках відчувати себе вільно.
Збираємо дитину в садок
Коли дітки подрастаю, виникає нова проблема – зібрати малюка в дитячий садок. Організації виставляють власні вимоги до гардеробу. Завдання батьків зробити так, щоб стандартні речі були якісними, зручними і відповідали вимогам.
У дитячих закладах гостро стоїть питання про здоров'я. Тут важливі і гігієна, і загартовування, і правильний вибір одягу. Часто хвороба настає не з вини вірусу, а від банального переохолодження або перегріву, коли малюк одягнений не по погоді.
Одяг для саду можна розділити на дві групи:
-
Для приміщення
-
На прогулянку
Це абсолютно різні комплекти, кожен з яких має свої особливості.
Одягаємося на прогулянку
Фірми виробники не будуть темою нашого обговорення. Ми пропонуємо зосередити увагу на декількох правилах, які виробилися шляхом проб і помилок.
Помічено, що більший відсоток захворювань припадає на момент перебування дитини на вулиці. Тому саме таких комплектів слід приділяти більше уваги. Збираючись гуляти, малюк починає одягати колготки, натягує штани та штани, довго возиться з взуттям. У цей момент він встигає добряче спітніти. Шапку і шарф найчастіше одягає вже на ходу, щоб не відставати від інших діток. Важливий рада. Навчіть свою дитину одягати самостійно. Цей процес буде займати більше часу, ніж ті ж дії нянечками. Але це вплине на те, що малюк не буде стояти в двох светрах тривалий час. Також поясніть дитині, в якій послідовності надіваються ті чи інші речі. Скажіть, щоб курточку він надягав лише після того, як всі дітки вже зібрані. Придбайте в садок ще один комплект верхнього одягу. Він стане в нагоді, якщо під час прогулянки дитина впаде в калюжу або сильно промокне.
Кофти та білизна. Принесіть кілька майок і наполегливо попросіть персонал, щоб перед виходом на вулицю малюка переодягли. Кофти краще вибирати без вирізів, типу водолазок. Якщо під час прогулянки шарф зміститися, то горло залишиться прикритим.
Верхній одяг також має ряд критеріїв. Вибирайте теплі моделі, які не вимагають безлічі одягу під низ. Зверніть увагу на рукави. Вони повинні закінчуватися гумками. Ґудзики маляті будуть не під силу, а у вільний крій буде задувати вітер. Якщо капюшон буде мати фіксатори, які затягуються – ідеальний варіант.
Вибираючи штани, віддавайте перевагу непромокаючої тканини. Добре, коли вони прикривають спину, мають лямки.
Шапку і шарф слід підбирати не стільки по теплоті матеріалу, скільки з його щільності, не продувається. Шапка повинна повністю закривати вуха і не спадати.
Комплекти для групи
Дитина знаходиться у садку цілий день, потрапляючи в різні, не завжди приємні, ситуації. Тому одягу для групи має бути багато. Особливо трусиків, штанів, колготок. Якщо дитина ходить на горщик, то існує ймовірність просто не встигнути справити нужду. Старші діти можуть не вміти користуватися місцевим туалетом або посоромитися попросити допомоги у вихователя. Все це слід передбачити і випередити. Футболок і кофтинок може бути менше, але обов'язковим є придбання теплої кофти. Бажано, щоб була можливість розстебнути її попереду.
Не забудьте про одяг для сну. Зазвичай це зручна піжама, підібрана за розміром. Без тугих гумок.
Важливо пам'ятати, що будь-які предмети дитячого гардеробу не повинні мати декор, який легко відірвати і проковтнути, засунути собі в ніс. Це різноманітні намистинки, монетки, великі стрази.
Якщо в садочку є секції або додаткові заняття – відмінно. Для них потрібно спортивний костюм, чешки або сандалики. Все це купується за індивідуальним вимогам організації.
Додаткові речі:
-
Фартух
-
Носові хустки
-
Гребінець
-
Ложка для взуття
-
Рушник