У що одягти дитину на фізкультуру: докладний розбір основних правил
Спортивні заняття – важлива частина життя дитини. Починати залучати малюка до здорового способу життя та системної фізичної активності можна з трьох років, до цього займаючись домашньою легкою зарядкою під музику кожен день. Як тільки дитина почне відвідувати спортивну секцію йому знадобитися спортивний одяг. У будь-якому випадку, з початком шкільного життя це неминуче. У даній статті ми розповімо про те, яким повинен бути дитячий одяг для фізкультури, які предмети одягу повинні бути зібрані в "спортивному" ящику хлопчика дошкільного та шкільного віку, які існують правила для вибору костюма.
Розбираємося в матеріалах
Чому ми поставили блок про матеріали на перше місце? Тому що саме цей критерій найбільш важливий.
Дитяча шкіра ніжніша дорослого. Вона частіше і швидше реагує на зовнішні подразники. До того ж, малюки набагато активніше, а значить більше пітніють, ризикують отримати перегрів, подразнення шкіри і т. д.
З цієї причини до вибору дитячого одягу навіть повсякденного призначення пред'явлені певні санітарні вимоги, головне з яких – використання тільки натуральних матеріалів або комбінованих матеріалів, у яких переважають нитки:
- бавовни;
- льону,
- бамбука і т. п.
Краще другий варіант. Повністю натуральна тканина перешкоджає перегріву, добре вбирає і швидко випаровує піт, ефективно пропускає повітря. Але є одне "Але": вона погано тягнеться і швидко деформується в процесі шкарпетки і прання. На штанцях витягуються коліна, на фортах лікті і т. д. Нееластична тканина сковує руху, заважаючи фізичних занять.
Об'єднані тканини на основі натуральних волокон, в які було додано 10-30% синтетики, поєднують в собі всі перераховані властивості, але вирішують всі названі проблеми.
Спортивна одяг на фізкультуру з такого матеріалу:
- володіє всіма перевагами натуральних тканин;
- переносить машинне прання після кожного заняття;
- добре тягнеться;
- майже не мнеться;
- добре тримає форму.
Брюки, костюми, і деякі шорти для хлопчика шиються з синтетичної плащової тканини, однак такі моделі обов'язково повинні включати внутрішню гігієнічну сітку з натурального гігроскопічного матеріалу, який вбирає піт.
Вибираємо одяг по фігурі без зайвих деталей
Ще одна найважливіша вимога до спортивного одягу – відсутність громіздких деталей. Згідно з правилами техніки безпеки, спортивна форма на фізкультуру повинна містити мінімальну кількість фурнітури та декору.
Одяг підбирається строго за розміром. Варіант "на виріст" створює дискомфорт для занять і, в даному випадку, пов'язаний з небезпекою для здоров'я дитини. Наприклад, під час бігу або стрибків хлопчик може наступити на занадто довгу брючину і впасти.
Штани і шорти повинні щільно триматися на поясі за допомогою еластичної резинки і регулюватися шнуром. Бажано відсутність гудзиків, обов'язково – накладних кишень.
Деталі костюма підбираються таким чином, щоб їхня довжина дозволяла вільно виконувати різноманітні вправи. При глибоких нахилах куртка і штани або шорти і футболка для фізкультури повинні перекривати один одного.
Звертаємо увагу на колір
Модні уподобання юних модників можуть включати різні, навіть самі ексцентричні варіанти. Ну а батьки не забувають про практичності. Ми не рекомендуємо купувати світлу спортивний одяг для занять у залі, ні для вуличних спортивних ігор.
На футболках залишаться плями поту, на штанах – брудні розводи, які кидаються в очі і швидко призводять одяг в непридатність.
Оптимальний варіант:
- темний низ;
- яскравий верх.
На щастя, виробники пропонують безліч стильних футболок для хлопчиків відмінної якості з улюбленими принтами і візерунками.
Єдиний нюанс: в даному питанні є і третя сторона – школа. Деякі заклади вимагають одягати дітей у світлу спортивну форму, на якій легко помітні будь-які забруднення. Це потрібно на випадок, щоб учитель швидко зміг швидко зреагувати, якщо учень отримав подряпину або інші пошкодження. В даному випадку питання як одягтися на фізкультуру в школі обговорюється окремо з персоналом навчального закладу.
Складаємо комплекти одягу на фізкультуру
Традиційно, форма для фізкультури ділиться на два типу:
- для занять у спортивному залі, так звана коротка форма;
- довга форма, для занять на свіжому повітрі.
Комплект одягу для залу включає шорти і футболку з довгим або коротким рукавом.
Для вулиці необхідно придбати:
- Шапочку спортивного типу або ( у спеку) легкий головний убір з козирком;
- Рукавички;
- Утеплений спортивний костюм зі штанів і куртки, бажано з вітрозахистом.
Однак, в Україні зимові заняття на свіжому повітрі рідко практикуються, а спортивному залі часто буває холодно. Короткі дитячі шорти на фізкультуру носять лише нечисленні теплі деньки.
В цілому, в список одягу для фізкультури в школі входить:
- легкі спортивні штани на еластичною гумці з трикотажу або непродуваемой тканини;
- спортивна куртка на блискавці без кишень і зайвої фурнітури;
- бавовняна або трикотажна футболка з довгим або коротким рукавом;
- шорти довжиною трохи нижче середини стегна без накладних кишень з легкої м'якої й еластичної тканини.
Це оптимальний набір одягу, який дозволить дитині відчувати себе комфортно на вулиці або в спортивному залі. Він дозволяє змінювати конфігурацію костюма в залежності від температурного режиму. Простіше кажучи, в залі жарко – куртку можна зняти, холодно – надіти.
Наявність футболки для фізкультури навіть не обговорюється! По-перше, вона потрібна в ситуації, описаній вище. По-друге, футболка з бавовняного (лляної, бамбукового) трикотажу під курткою забезпечує оптимальний теплообмін і буде вбирати зайву вологу.
Що не можна одягати на фізкультуру
В статье мы уже дали представление о том, какая одежда не подходит для занятий на уроках физической культуры. Однако, чтобы окончательно закрыть это вопрос, представим список, прописанный в уставах многих учебных заведений.
Итак, в качестве формы для мальчиков не допускаются:
- рубашки, свитера и водолазки;
- не спортивные и джинсовые шорты,брюки, бриджи;
- повседневная и домашняя одежда;
- пляжная одежда.
Коротко и ясно.
Подбираем обувь для занятий физкультурой
Дану статтю ми присвятили тому, що носити на фіз-ру, розглядаючи, насамперед, вибір одягу. Однак, без огляду правил підбору взуття питання був би розкритий не повністю.
Для занять на фізкультурі в школі допускаються тільки:
- взуття на товстій пружній підошві без платформи;
- підошва повинна бути виготовлена з матеріалу, який забезпечує надійне зчеплення з поверхнею;
- взуття з міцної м'якої тканини;
- взуття повинна бути оснащена супінатором або мати спеціальну ортопедичну устілку;
- регулюватися за допомогою шнурків або "липучок";
- взуття, суворо підібрана за розміром.
Подбайте про здоров'я майбутнього покоління! Одягайте дітей на фізкультуру правильно!